-

Акваріум в ТРЦ Ocean Plaza — найбільший публічний акваріум у Східній Європі.
Гості ТРЦ мають змогу спостерігати за таємничим світом підводних створінь на відстані простягнутої руки.
В акваріумі, що має 4 прозорі стіни (три виходять в атріум і одна — в ресторан Marlin, що розташовано позаду), які відкривають красу підводного рифу і безлічі його яскравих мешканців. Акули, скати, мурени, морські зірки — це далеко не повний список того, що можна побачити за товстим склом акваріуму. Завдяки високотехнологічній системі циркуляції води, у ньому створена штучна течія. Так, наприклад, вона дозволяє вільно дихати акулам, навіть якщо вони перебувають у нерухомому стані, а оптимальні умови існування для мешканців акваріума забезпечує найсучасніша система життєзабезпечення та підтримки здорової екосистеми. 

Акула-зебра

Акула зебра (лат Ginglymostoma cirratum) – єдиний вид сімейства зебрових акул (Stegostomatidae). Легко пізнавана завдяки плямистому забарвленню, довгому хвосту і поздовженим гребеням на шкірі з боків. Поширена в тропічних і субтропічних водах Тихого і Індійського океанів, іноді зустрічається в південній частині Японського моря. Довжина зебровой акули може досягати 2,3 м, дуже рідко 3 м. В нашому акваріумі чудово живуть і плавають аж дві такі акули!

Білопера рифова акула

Білопера рифова акула (Лат. Triaenodon obesus) – єдиний вид роду рифових акул з сімейства сірих акул загону кархариноподібні. Живуть в Індійському і Тихому океанах, зустрічаються на глибині від 1 до 330 м. Максимальна зареєстрована довжина - 213 см. дрібна акула з тонким тілом і широкою плоскою головою. Найбільша зареєстрована довжина - 2,13 м, але екземпляри понад 1,6 м рідкісні. Максимально зареєстрована маса тіла становить 18,3 кг, за іншими даними - 27 кг.

Симфоріхт синьосмугий

Симфоріхт синьосмугий (лат. Symphorichthys Spilurus) – морський окунь або морський лящ - це різновид окуня, що мешкає в Індо-Тихоокеанському регіоні. Мешкає в коралових рифах в районах з піщаними субстратами на глибинах від 5 до 60 м. Це одиночна риба, яка збирається разом тільки з іншими її видами. Цей вид може досягати довжини 60 см.

Скат синьокрапковий

Скат синьокрапковий (лат. Taeniura Lymna) - скат з коротким широким треугольным рилом, невеликим розміром. Хвост становить приблизно половину довжин тіла. Максимальна длина до 70 см, діаметр тіла до 50 см. Широко поширений в Індо-Пацифіку від Червоного моря і восточного побережжя Африки до островів Самоа і Тонга. На півночі доходить до Японії, на південь - до Австралії.

Клоун солодкогуб плямистий

Клоун солодкогуб плямистий (лат. Plectorhynchus Chaetodonoides) - Належить до сімейства Сладкогуби (Морські буркотуни). Виростає до 72 см в довжину. Життя пов'язане з рифом. Живуть в місцях, насичених коралами, в лагунах і на зовнішніх, звернених до моря, схилах рифів. Глибина проживання 1-30 м. Дорослі особини зустрічаються поодинці близько печер і під навісами. Харчуються ракоподібними, молюсками, рибами, як правило, в нічний час.

Носоріг голкорудий

Носоріг голкорудий (лат. Naso Elegans) – в природних умовах мешкає в Індійському океані: Червоне море на південь від Дурбана, узбережжя Південної Африки і на схід через острови західній частині Індійського океану на південний захід Індонезії. Риб можна зустріти вздовж зовнішніх схилів коралових рифів і в тихих лагунах на глибині від 3 до 100 м. Дорослі риби плавають парами або поодинці, а молодь вважає за краще триматися в зграї. У природі риби досягають розміру близько 45 см.

Метелик вимпельний бурий

Метелик вимпельний бурий (лат. Heniochus Varius) – короткий вимпел і кілька подовжених променів позаду нього утворюють невисокий трикутний парус, характерний для цього метелика. невеликий елегантний метелик, зі спокійним боязким характером. Максимальний розмір до 20 сантиметрів.

Кулія стрічкова

Кулія стрічкова (лат. Kuhlia Mugil) – великоокі сріблясті риби з овальним тілом, глибокою вирізкою між колючим і м'якою частинами суцільного спинного плавника і невеликим косим ротом. Вони не досягають великих розмірів - найбільші з Кулієв ледь перевищують 25-30 см в довжину. Ці риби зустрічаються тільки в тепловодної зоні Тихого і Індійського океанів і живуть в прибережній смузі, нерідко потрапляючи в естуаріях і предустьевих ділянках річок і заходячи навіть в прісну воду.

Ангел шостисмуговий

Ангел шостисмуговий (лат. Euxiphipops sexstriatus) – Мешкає в східній частині Індійського океану і західної частини Тихого. Населяє різні місцеперебування, від митних лагун до прозорих вод у зовнішніх схилів коралових рифів. Тримається на глибині від 5 до 60 метрів. Зустрічається зазвичай парами, рідко поодинці. Молоді населяють закриті мілководні ділянки рифів. Всеїдний, поїдає губок, черв'яків, молюсків, ікру риб і різну іншу, в тому числі рослинну, їжу.

 Хризиптера синьо-жовта

Хризиптера синьо-жовта (лат. Chrysiptera Hemicyanea) – є однією з найяскравіших ластівок, її тіло яскраво синього кольору, а живіт, і хвостовий плавець яскраво жовтого кольору (для нас це особливо цікаво, якщо врахувати колір нашого прапора). Є безліч тонких, коротких, вертикальних чорних ліній на синій області та кілька блакитних плям нижче рівня очей на обличчі. Chrysiptera hemicyanea часто плутають з Chrysiptera parasema так як вони дуже схожі за колірною гамою, але остання має відлив типу "металік" і від цього менш схожа на наші національні кольори.

Метелик Єнот

Метелик Єнот (лат. Chaetodon Lunula) – в природних умовах населяє лагуни і зовнішні схили рифів вздовж східного узбережжя Африки, Австралії, Гаваїв, Фіджі і Папуа-Новій Гвінеї, а також в невеликих кількостях зустрічається в південно-східній частині Атлантичного океану. У природних умовах метелик-єнот досягає 20 см довжини, тоді як в акваріумі їх максимальний розмір становить 16-18 см.

Бодіан Діани

Бодіан Діани (лат. Bodianus diana) — вид лучеперих риб з сімейства Губанових. Виростає до 25 см. Харчується дрібною рибою, безхребетними, хробаками. Мальки можуть харчуватися як чистильники. Впізнається по 4-5 білим плямам під спинним плавцем, чорним плямам на черевних плавниках і на анальному. Мешканець глибин 5-30 метрів.

Бодіан темнолобий

Бодіан темнолобий (лат. Bodianus Mesothorax) – в природних умовах широко поширений в індо-західній частині Тихого океану вздовж узбережжя Індонезії, Великого Бар'єрного рифа, Мікронезії, Філіппін, Палау і Японії. Дорослі риби плавають на глибині від 5 до 20 м серед скелястих коралових рифів. Молоді риби воліють ховатися в ущелинах, а дорослі плавають на відкритому місці, але поблизу скельних порід, щоб в разі небезпеки відразу ж сховатися в печері. Бодіан темнолобий швидко адаптується до життя в акваріумних умовах, але при цьому, у міру його зростання, починаються великі проблеми пов'язані з агресивних характером риби, тому вирішивши завести собі таку рибу радимо добре подумати.

Аротрон чернокрапковий

Аротрон чернокрапковий (лат. Arothron Nigropunctatus) – поширений в Індо-Тихоокеанському регіоні: близько Східної Африки, Мікронезія, Самоа, Нового Південного Уельсу, північній і південній Японії, іноді в Червоному морі. Мешкає на зовнішніх рифових схилах і лагунах на глибині від 3 до 25 метрів. Дорослі особини живуть зазвичай поодинці або парами. Харчуються ракоподібними, молюсками, губками і водоростями. Досягає 25-30 см в довжину. Для цього виду характерна наступна будова: тіло зазвичай біло-сірого кольору, спина, боки і хвостовий плавець з чорними плямами. Плавці жовтуваті, рот і очі коричневі. У момент небезпеки може роздуватися, збільшуючись в 2 рази.

Аполемихт трьохплямистий

Аполемихт трьохплямистий (лат. Apolemichtys Trimaculatus) – середніх розмірів ангел, практично весь лимонно-жовтого кольору. Завдяки яскравому забарвленню і порівняно невеликим розмірам цей вид аполеміхтів найбільш популярний серед акваріумістів. Максимальний розмір до 25 сантиметрів. В акваріумі вони зазвичай не виростають довше 20 сантиметрів.

Зебрасома жовта

Зебрасома жовта (лат. Zebrasoma flavescens) – в природних умовах зустрічається на проміжку від Гаваїв до Японії, а також в прибрежній частині островів Уейк, Маркус, Маршаллових і Маріанських, що знаходяться в Тихому океані. Риби рифові, вони живуть в лагунах серед коралів на глибині 3-45 м плавають поодинці або в невеликих групах. Слід сказати, що на жаль, в даний час чисельність цих риб сильно скоротилася, і це є наслідком не тільки погіршення екологічної обстановки, але і безконтрольним виловом цих риб для продажу в зоомагазинах в усьому світі.

Янгол Арабський

Янгол Арабський (лат Pomocanthus asfar) – ця риба мешкає на північному заході Індійського океану, дуже часто зустрічається в Перській затоці і Червоному морі, де риби населяють рифові лагуни на глибинах до 20 м. Риби воліють триматися в замулених місцях з каламутною водою. У природних умовах розмір риб досягає 40 см, в той час як в умовах акваріума їх довжина не перевищує 25 см.


Хірург-ктенохет жовтоокий

Хірург-ктенохет жовтоокий (лат Ctenochaetus strigosus) – Хірург-ктенохет жовтоокий поширений в східній частині Тихого океану (Гавайські острови і острови Джонстон) і західній частині біля Австралії. Населяють коралові рифи і лагуни з кам'янистим дном на глибині від 1 до 113 метрів. Живуть поодинці, збиваються в пари для спаровування. Досягають в середньому розміру 15 см в довжину.

Дасцилл-зебра білохвостий

Дасцилл-зебра (лат Dascyllus Melanurus) – дуже красива Невелика морська рибка, яка може досягати 10 сантиметрів в довжину. Як правило, Дасцілл-зебра має біле забарвлення з чотирма вертикальними чорними смугами. Живуть рибки в коралових рифах Індо-Тіхоокеанскоого регіону і Індо-Австралійської архіпелагу на глибинах від одного до сімдесяти метрів. Рибки дуже витривалі. Для Дасцілл-зебра характерно сплощене з боків овальне тіло із загостреною мордою. На голові розташовуються дуже великі очі і маленькі ніздрі, по одній або дві з кожного боку тіла.

Червоногрудий Хейлін

Червоногрудий Хейлін (лат Cheilinus Fasciatus) – поширений в Індо-Тихоокеанському регіоні, в Червоному морі, Східній Африці, Мікронезії, Самоа і Рюкю. Дорослі особини живуть в лагунах і коралових рифах в районах з піщаним, щебеневим і кораловим грунтом на глибині від 4 до 40 метрів. Харчуються донними безхребетними, молюсками, ракоподібними і морськими їжаками. Молоді особини живуть по краях рифів де росте багато водоростей і піщаний грунт. Дорослі особи виростають до 40 сантиметрів.

Білоточечний аротрон

Аротрон білоточечний (лат Arothron meleagris) – вид лучеперих риб сімейства іглобрюха. Тіло белоточечного аротрона довжиною 50 см. Своєю назвою вид зобов'язаний численним білим точкам, які покривають чорне тіло. Є також жовта, непокрита точками колірна форма.

Хірург зебра

Хирург зебра (лат Acanthurus triostegus) – вид морських лучеперих риб сімейства хірургових. Морські прибережні риби. Переважно рослиноїдні риби, але іноді також харчуються дрібними донними безхребетними. Довжина до 21 см.

Помаранчевий ангел

Помаранчевий ангел (лат. Euxiphipops Navarchus) – найдрібніший і сором'язливий з 13 риб роду Pomacanthus, що містяться в рифових акваріумах, виростає до 28 сантиметрів. Зустрічається на Карибах, Мальдівах і Шрі-Ланці, плаває поодинці біля коралів в легенях і на зовнішньому схилі рифа. Молодь тримається потай на мілководді, а дорослі ангели опускаються вглиб до 40 метрів. Тривалість життя до 21 років.

Снігова мурена

Снігова мурена (лат. Echidna Nebulosa) – мешкає біля скелястих узбереж, серед заростей і коралових рифів у водах Індо-Тихоокеанського басейну від Червоного моря і східного узбережжя Африки до Каліфорнійської затоки, Мексики і Коста-Ріки. Тілом ця риба схожа на вугра, але у неї немає грудних і черевних плавників. Пливе мурена, хвилеподібно згинаючись, подібно повзучим по суші рептиліям - зміям і вужам. Спинний плавець починається попереду зябрового отвори і проходить уздовж усього тіла, пофарбованого в характерні білі і чорні плями. Рило закруглено, щелепи з міцними зубами.

Риба-їжак звичайна

Риба-їжак звичайна (лат. Diodon hystrix) – належить до родини Голкочеревні риби, що мають здатність надиматися, заковтуючи воду або повітря в повітряний мішок, що відходить від шлунка. Поверхня тіла, вкрита голками. У середньому - завдовжки близько 35 см.

Ниткопера риба-метелик

Ниткопера риба-метелик (лат. Chaetodon Auriga) має широкий ареал розповсюдження від Червоного моря до Гавайських островів та південної частини Японії. Як і інші риби-метелики, ця представниця зустрічається на коралових рифах із зовнішньої сторони. Зазвичай, никтопера риба-метелик мешкає на глибині від 1-5 до 30-40 метрів. Тож зустріти цю рибку доволі просто як під час снорклінгу, так і під час дайвінгу.

Центропіг двокольоровий

Центропіг двокольоровий (лат. Centropyge bicolor) в природних умовах мешкає від східної частини Африки до Самоа. Риб у великій кількості можна зустріти на коралових рифах де вони плавають на глибині 10-25 м, а в районах з чистою водою і наявністю величезної кількості укриттів риби можуть жити біля самої поверхні води. Centropyge bicolor має колоритну жовто-синє забарвлення. В акваріумних умовах розмір риб досягає 12-15 см.

Аротрон колючий

Аротрон колючий (лат. Arothron hispidus) — риба родини Скелезубові, що мешкає в Червоному морі, Індійському і Тихому океанах, перш за все біля берегів Каліфорнії і Панами, на північ від Японії і Гавайських островів, а також у Капській провінції. Колючі аротрони забарвлені в сірий або зелено-коричневий колір, боки і хвостовий плавник всіяні білими плямами і покриті невеликими шипами. У червономорській популяції плями дрібніші, але чисельніші. Величина колючих аротронів може досягати 50 см. Ці риби живуть біля дна і ведуть поодинокий спосіб життя. Охороняють власну територію.

Синій хірург

Синій хірург (англ. blue surgeonfish, синя риба-хірург) – Індо-Тихоокеанський вид родини Acanthuridae. Вид має королівське синє забарвлення тіла, жовтий хвіст і чорну пляму на вигляд нагадуючи «палітру». Нижня частина тіла жовта в представників західно-центральної частини Індійського океану. Росте до 30 см. Тіло плоске, округлої форми, з гострим носом і малими лусками. Риби мають дев'ять голок і 26-28 променів на спинному плавці, три голки і 24-26 променів на анальному плавці. Вид також може стати напів-прозорим, відчувши загрозу.

Леопардова мурена

Леопардова мурена (Gymnothorax Favagineus) – велика, масивна мурена, один з найбільших видів угреобразних Індо-Пацифики, може досягати триметрової довжини. Вона відрізняється привабливою контрастним кольором з чорних плям на білому тлі. велика, масивна мурена, один з найбільших видів угреобразних Індо-Пацифики, може досягати триметрової довжини. Вона відрізняється привабливим контрастним кольором з чорних плям на білому тлі. Максимальні розміри до 70 см.

Лисиця Ло

Лисиця Ло (лат Lo Vulpinus) – рослиноїдна риба із сімейства морських лисиць (Siganidae). Це сімейство невелике монотіпічне. Воно представлено одним родом, який налічує 28 видів. Представники сімейства Сігановие в основному рослиноїдні. У природі харчуються бентосними водоростями. Ло досягає розмірів від 20 до 50 сантиметрів і ваги 0,5 кг. Максимальний розмір 24-30 см.

Риба-сержант

Риба-сержант (лат Abudefduf Saxatilis) – одна з найпоширеніших риб в Червоному і Адріатичному морях. Відноситься до класу кісткових Риб загону окунеподібних сімейства помацентрових, вперше була описана в 1825 році. Максимальна довжина тіла досягає 18 см в природі, в акваріумах зазвичай менше. У природних умовах мешкає на глибині від одного до п'ятнадцяти метрів.

Цезій жовтохвостий

Цезій жовтохвостий (лат Caesio Cuning) – Мешканець тропічних вод, харчуються планктоном і утворюють великі зграї над верхівками коралових рифів і над звалюваннями, в місцях з сильною течією, багатих планктоном. Цезіі (фузільери), перебуваючи на відстані від рифу зазвичай блакитних кольорів з синіми і жовтими смугами, що робить їх непомітними в блакитній воді. Наближаючись до рифів, до станцій чистки (де губа-чистильники очищають їх шкіру від паразитів), цезіі набувають істотно більш яскраве забарвлення, у них з'являються червоні і жовті плями. Це робить їх менш помітними серед коралових рифів.