Акваріум в ТРЦ Ocean Plaza — найбільший публічний акваріум у Східній Європі.
Гості ТРЦ мають змогу спостерігати за таємничим світом підводних створінь на відстані простягнутої руки.
В акваріумі, що має 4 прозорі стіни (три виходять в атріум і одна — в ресторан Marlin, що розташовано позаду), які відкривають красу підводного рифу і безлічі його яскравих мешканців. Акули, скати, мурени, морські зірки — це далеко не повний список того, що можна побачити за товстим склом акваріуму. Завдяки високотехнологічній системі циркуляції води, у ньому створена штучна течія. Так, наприклад, вона дозволяє вільно дихати акулам, навіть якщо вони перебувають у нерухомому стані, а оптимальні умови існування для мешканців акваріума забезпечує найсучасніша система життєзабезпечення та підтримки здорової екосистеми.
Акула зебра (лат Ginglymostoma cirratum) – єдиний вид сімейства зебрових акул (Stegostomatidae). Легко пізнавана завдяки плямистому забарвленню, довгому хвосту і поздовженим гребеням на шкірі з боків. Поширена в тропічних і субтропічних водах Тихого і Індійського океанів, іноді зустрічається в південній частині Японського моря. Довжина зебровой акули може досягати 2,3 м, дуже рідко 3 м. В нашому акваріумі чудово живуть і плавають аж дві такі акули!
Білопера рифова акула (Лат. Triaenodon obesus) – єдиний вид роду рифових акул з сімейства сірих акул загону кархариноподібні. Живуть в Індійському і Тихому океанах, зустрічаються на глибині від 1 до 330 м. Максимальна зареєстрована довжина - 213 см. дрібна акула з тонким тілом і широкою плоскою головою. Найбільша зареєстрована довжина - 2,13 м, але екземпляри понад 1,6 м рідкісні. Максимально зареєстрована маса тіла становить 18,3 кг, за іншими даними - 27 кг.
Симфоріхт синьосмугий (лат. Symphorichthys Spilurus) – морський окунь або морський лящ - це різновид окуня, що мешкає в Індо-Тихоокеанському регіоні. Мешкає в коралових рифах в районах з піщаними субстратами на глибинах від 5 до 60 м. Це одиночна риба, яка збирається разом тільки з іншими її видами. Цей вид може досягати довжини 60 см.
Скат синьокрапковий (лат. Taeniura Lymna) - скат з коротким широким треугольным рилом, невеликим розміром. Хвост становить приблизно половину довжин тіла. Максимальна длина до 70 см, діаметр тіла до 50 см. Широко поширений в Індо-Пацифіку від Червоного моря і восточного побережжя Африки до островів Самоа і Тонга. На півночі доходить до Японії, на південь - до Австралії.
Клоун солодкогуб плямистий (лат. Plectorhynchus Chaetodonoides) - Належить до сімейства Сладкогуби (Морські буркотуни). Виростає до 72 см в довжину. Життя пов'язане з рифом. Живуть в місцях, насичених коралами, в лагунах і на зовнішніх, звернених до моря, схилах рифів. Глибина проживання 1-30 м. Дорослі особини зустрічаються поодинці близько печер і під навісами. Харчуються ракоподібними, молюсками, рибами, як правило, в нічний час.
Носоріг голкорудий (лат. Naso Elegans) – в природних умовах мешкає в Індійському океані: Червоне море на південь від Дурбана, узбережжя Південної Африки і на схід через острови західній частині Індійського океану на південний захід Індонезії. Риб можна зустріти вздовж зовнішніх схилів коралових рифів і в тихих лагунах на глибині від 3 до 100 м. Дорослі риби плавають парами або поодинці, а молодь вважає за краще триматися в зграї. У природі риби досягають розміру близько 45 см.
Метелик вимпельний бурий (лат. Heniochus Varius) – короткий вимпел і кілька подовжених променів позаду нього утворюють невисокий трикутний парус, характерний для цього метелика. невеликий елегантний метелик, зі спокійним боязким характером. Максимальний розмір до 20 сантиметрів.
Кулія стрічкова (лат. Kuhlia Mugil) – великоокі сріблясті риби з овальним тілом, глибокою вирізкою між колючим і м'якою частинами суцільного спинного плавника і невеликим косим ротом. Вони не досягають великих розмірів - найбільші з Кулієв ледь перевищують 25-30 см в довжину. Ці риби зустрічаються тільки в тепловодної зоні Тихого і Індійського океанів і живуть в прибережній смузі, нерідко потрапляючи в естуаріях і предустьевих ділянках річок і заходячи навіть в прісну воду.
Ангел шостисмуговий (лат. Euxiphipops sexstriatus) – Мешкає в східній частині Індійського океану і західної частини Тихого. Населяє різні місцеперебування, від митних лагун до прозорих вод у зовнішніх схилів коралових рифів. Тримається на глибині від 5 до 60 метрів. Зустрічається зазвичай парами, рідко поодинці. Молоді населяють закриті мілководні ділянки рифів. Всеїдний, поїдає губок, черв'яків, молюсків, ікру риб і різну іншу, в тому числі рослинну, їжу.
Хризиптера синьо-жовта (лат. Chrysiptera Hemicyanea) – є однією з найяскравіших ластівок, її тіло яскраво синього кольору, а живіт, і хвостовий плавець яскраво жовтого кольору (для нас це особливо цікаво, якщо врахувати колір нашого прапора). Є безліч тонких, коротких, вертикальних чорних ліній на синій області та кілька блакитних плям нижче рівня очей на обличчі. Chrysiptera hemicyanea часто плутають з Chrysiptera parasema так як вони дуже схожі за колірною гамою, але остання має відлив типу "металік" і від цього менш схожа на наші національні кольори.
Метелик Єнот (лат. Chaetodon Lunula) – в природних умовах населяє лагуни і зовнішні схили рифів вздовж східного узбережжя Африки, Австралії, Гаваїв, Фіджі і Папуа-Новій Гвінеї, а також в невеликих кількостях зустрічається в південно-східній частині Атлантичного океану. У природних умовах метелик-єнот досягає 20 см довжини, тоді як в акваріумі їх максимальний розмір становить 16-18 см.
Бодіан Діани (лат. Bodianus diana) — вид лучеперих риб з сімейства Губанових. Виростає до 25 см. Харчується дрібною рибою, безхребетними, хробаками. Мальки можуть харчуватися як чистильники. Впізнається по 4-5 білим плямам під спинним плавцем, чорним плямам на черевних плавниках і на анальному. Мешканець глибин 5-30 метрів.
Бодіан темнолобий (лат. Bodianus Mesothorax) – в природних умовах широко поширений в індо-західній частині Тихого океану вздовж узбережжя Індонезії, Великого Бар'єрного рифа, Мікронезії, Філіппін, Палау і Японії. Дорослі риби плавають на глибині від 5 до 20 м серед скелястих коралових рифів. Молоді риби воліють ховатися в ущелинах, а дорослі плавають на відкритому місці, але поблизу скельних порід, щоб в разі небезпеки відразу ж сховатися в печері. Бодіан темнолобий швидко адаптується до життя в акваріумних умовах, але при цьому, у міру його зростання, починаються великі проблеми пов'язані з агресивних характером риби, тому вирішивши завести собі таку рибу радимо добре подумати.
Аротрон чернокрапковий (лат. Arothron Nigropunctatus) – поширений в Індо-Тихоокеанському регіоні: близько Східної Африки, Мікронезія, Самоа, Нового Південного Уельсу, північній і південній Японії, іноді в Червоному морі. Мешкає на зовнішніх рифових схилах і лагунах на глибині від 3 до 25 метрів. Дорослі особини живуть зазвичай поодинці або парами. Харчуються ракоподібними, молюсками, губками і водоростями. Досягає 25-30 см в довжину. Для цього виду характерна наступна будова: тіло зазвичай біло-сірого кольору, спина, боки і хвостовий плавець з чорними плямами. Плавці жовтуваті, рот і очі коричневі. У момент небезпеки може роздуватися, збільшуючись в 2 рази.
Аполемихт трьохплямистий (лат. Apolemichtys Trimaculatus) – середніх розмірів ангел, практично весь лимонно-жовтого кольору. Завдяки яскравому забарвленню і порівняно невеликим розмірам цей вид аполеміхтів найбільш популярний серед акваріумістів. Максимальний розмір до 25 сантиметрів. В акваріумі вони зазвичай не виростають довше 20 сантиметрів.
Зебрасома жовта (лат. Zebrasoma flavescens) – в природних умовах зустрічається на проміжку від Гаваїв до Японії, а також в прибрежній частині островів Уейк, Маркус, Маршаллових і Маріанських, що знаходяться в Тихому океані. Риби рифові, вони живуть в лагунах серед коралів на глибині 3-45 м плавають поодинці або в невеликих групах. Слід сказати, що на жаль, в даний час чисельність цих риб сильно скоротилася, і це є наслідком не тільки погіршення екологічної обстановки, але і безконтрольним виловом цих риб для продажу в зоомагазинах в усьому світі.
Янгол Арабський (лат Pomocanthus asfar) – ця риба мешкає на північному заході Індійського океану, дуже часто зустрічається в Перській затоці і Червоному морі, де риби населяють рифові лагуни на глибинах до 20 м. Риби воліють триматися в замулених місцях з каламутною водою. У природних умовах розмір риб досягає 40 см, в той час як в умовах акваріума їх довжина не перевищує 25 см.
Хірург-ктенохет жовтоокий (лат Ctenochaetus strigosus) – Хірург-ктенохет жовтоокий поширений в східній частині Тихого океану (Гавайські острови і острови Джонстон) і західній частині біля Австралії. Населяють коралові рифи і лагуни з кам'янистим дном на глибині від 1 до 113 метрів. Живуть поодинці, збиваються в пари для спаровування. Досягають в середньому розміру 15 см в довжину.
Дасцилл-зебра (лат Dascyllus Melanurus) – дуже красива Невелика морська рибка, яка може досягати 10 сантиметрів в довжину. Як правило, Дасцілл-зебра має біле забарвлення з чотирма вертикальними чорними смугами. Живуть рибки в коралових рифах Індо-Тіхоокеанскоого регіону і Індо-Австралійської архіпелагу на глибинах від одного до сімдесяти метрів. Рибки дуже витривалі. Для Дасцілл-зебра характерно сплощене з боків овальне тіло із загостреною мордою. На голові розташовуються дуже великі очі і маленькі ніздрі, по одній або дві з кожного боку тіла.
Червоногрудий Хейлін (лат Cheilinus Fasciatus) – поширений в Індо-Тихоокеанському регіоні, в Червоному морі, Східній Африці, Мікронезії, Самоа і Рюкю. Дорослі особини живуть в лагунах і коралових рифах в районах з піщаним, щебеневим і кораловим грунтом на глибині від 4 до 40 метрів. Харчуються донними безхребетними, молюсками, ракоподібними і морськими їжаками. Молоді особини живуть по краях рифів де росте багато водоростей і піщаний грунт. Дорослі особи виростають до 40 сантиметрів.
Аротрон білоточечний (лат Arothron meleagris) – вид лучеперих риб сімейства іглобрюха. Тіло белоточечного аротрона довжиною 50 см. Своєю назвою вид зобов'язаний численним білим точкам, які покривають чорне тіло. Є також жовта, непокрита точками колірна форма.
Хирург зебра (лат Acanthurus triostegus) – вид морських лучеперих риб сімейства хірургових. Морські прибережні риби. Переважно рослиноїдні риби, але іноді також харчуються дрібними донними безхребетними. Довжина до 21 см.
Помаранчевий ангел (лат. Euxiphipops Navarchus) – найдрібніший і сором'язливий з 13 риб роду Pomacanthus, що містяться в рифових акваріумах, виростає до 28 сантиметрів. Зустрічається на Карибах, Мальдівах і Шрі-Ланці, плаває поодинці біля коралів в легенях і на зовнішньому схилі рифа. Молодь тримається потай на мілководді, а дорослі ангели опускаються вглиб до 40 метрів. Тривалість життя до 21 років.
Снігова мурена (лат. Echidna Nebulosa) – мешкає біля скелястих узбереж, серед заростей і коралових рифів у водах Індо-Тихоокеанського басейну від Червоного моря і східного узбережжя Африки до Каліфорнійської затоки, Мексики і Коста-Ріки. Тілом ця риба схожа на вугра, але у неї немає грудних і черевних плавників. Пливе мурена, хвилеподібно згинаючись, подібно повзучим по суші рептиліям - зміям і вужам. Спинний плавець починається попереду зябрового отвори і проходить уздовж усього тіла, пофарбованого в характерні білі і чорні плями. Рило закруглено, щелепи з міцними зубами.
Риба-їжак звичайна (лат. Diodon hystrix) – належить до родини Голкочеревні риби, що мають здатність надиматися, заковтуючи воду або повітря в повітряний мішок, що відходить від шлунка. Поверхня тіла, вкрита голками. У середньому - завдовжки близько 35 см.
Ниткопера риба-метелик (лат. Chaetodon Auriga) має широкий ареал розповсюдження від Червоного моря до Гавайських островів та південної частини Японії. Як і інші риби-метелики, ця представниця зустрічається на коралових рифах із зовнішньої сторони. Зазвичай, никтопера риба-метелик мешкає на глибині від 1-5 до 30-40 метрів. Тож зустріти цю рибку доволі просто як під час снорклінгу, так і під час дайвінгу.
Центропіг двокольоровий (лат. Centropyge bicolor) в природних умовах мешкає від східної частини Африки до Самоа. Риб у великій кількості можна зустріти на коралових рифах де вони плавають на глибині 10-25 м, а в районах з чистою водою і наявністю величезної кількості укриттів риби можуть жити біля самої поверхні води. Centropyge bicolor має колоритну жовто-синє забарвлення. В акваріумних умовах розмір риб досягає 12-15 см.
Аротрон колючий (лат. Arothron hispidus) — риба родини Скелезубові, що мешкає в Червоному морі, Індійському і Тихому океанах, перш за все біля берегів Каліфорнії і Панами, на північ від Японії і Гавайських островів, а також у Капській провінції. Колючі аротрони забарвлені в сірий або зелено-коричневий колір, боки і хвостовий плавник всіяні білими плямами і покриті невеликими шипами. У червономорській популяції плями дрібніші, але чисельніші. Величина колючих аротронів може досягати 50 см. Ці риби живуть біля дна і ведуть поодинокий спосіб життя. Охороняють власну територію.
Синій хірург (англ. blue surgeonfish, синя риба-хірург) – Індо-Тихоокеанський вид родини Acanthuridae. Вид має королівське синє забарвлення тіла, жовтий хвіст і чорну пляму на вигляд нагадуючи «палітру». Нижня частина тіла жовта в представників західно-центральної частини Індійського океану. Росте до 30 см. Тіло плоске, округлої форми, з гострим носом і малими лусками. Риби мають дев'ять голок і 26-28 променів на спинному плавці, три голки і 24-26 променів на анальному плавці. Вид також може стати напів-прозорим, відчувши загрозу.
Леопардова мурена (Gymnothorax Favagineus) – велика, масивна мурена, один з найбільших видів угреобразних Індо-Пацифики, може досягати триметрової довжини. Вона відрізняється привабливою контрастним кольором з чорних плям на білому тлі. велика, масивна мурена, один з найбільших видів угреобразних Індо-Пацифики, може досягати триметрової довжини. Вона відрізняється привабливим контрастним кольором з чорних плям на білому тлі. Максимальні розміри до 70 см.
Лисиця Ло (лат Lo Vulpinus) – рослиноїдна риба із сімейства морських лисиць (Siganidae). Це сімейство невелике монотіпічне. Воно представлено одним родом, який налічує 28 видів. Представники сімейства Сігановие в основному рослиноїдні. У природі харчуються бентосними водоростями. Ло досягає розмірів від 20 до 50 сантиметрів і ваги 0,5 кг. Максимальний розмір 24-30 см.
Цезій жовтохвостий (лат Caesio Cuning) – Мешканець тропічних вод, харчуються планктоном і утворюють великі зграї над верхівками коралових рифів і над звалюваннями, в місцях з сильною течією, багатих планктоном. Цезіі (фузільери), перебуваючи на відстані від рифу зазвичай блакитних кольорів з синіми і жовтими смугами, що робить їх непомітними в блакитній воді. Наближаючись до рифів, до станцій чистки (де губа-чистильники очищають їх шкіру від паразитів), цезіі набувають істотно більш яскраве забарвлення, у них з'являються червоні і жовті плями. Це робить їх менш помітними серед коралових рифів.