Модільяні: невідома історія

22 Жовтня 2020 — 29 Жовтня 2020
Модільяні: невідома історія

Амадео Модільяні — хрестоматійний приклад художника, чий богемний міф часто йде попереду художнього таланту. Якщо ви колись бачили хоча б один портрет Модільяні, вважайте, що бачили всі. Усе через те, що головним героєм його картин був стиль — особливий стиль Модільяні, ефемерна субстанція, пошукам якого він присвятив усе життя.

Його переїзд до Парижа та знайомство з місцевою художньою богемою мали реанімувати його кар’єру, але стали початком зануренням у вирій пороку — Модільяні упивається абсентом, підсідає на гашиш, крутить публічні романи з повіями. Усі ці «подвиги» ще міцніше зцементовують репутацію Модільяні як втраченого генія, і саме звідси бере початок його привабливий образ трагічної моделі для наслідування.

Поет і критик Андре Сальмон вважав, що унікальний стиль Модільяні — прямий наслідок алкоголізму й наркоманії; мовляв, тверезий Модільяні був посереднім художником, і лише кардинально змінивши свідомість, той міг висікати з себе іскри геніальності.

Стрічка «Модільяні» — відвертий портрет «проклятого художника», який попри репутацію скандального генія був і залишається іконою. Його люблять, а його картини продають на аукціонах за сотні мільйонів доларів. Сьогодні його скульптури та полотна прикрашають колекції головних світових музеїв, а сам Модільяні залишається одним з найпопулярніших художників XX століття.

Рік: 2020

Виробник: Італія

Жанр: документальний

Режисер: Валерія Парізі

Тривалість: 90 хвилин

Мова: Українська

Придбати та забронювати квитки можливо на сайті