Мій сусід Тоторо

22 Жовтня 2020 — 29 Жовтня 2020
Мій сусід Тоторо

Наступним фільмом великої ретроспективи фільмів Хаяо Міядзакі та студії Ghibli стане стрічка «Мій сусід Тоторо».

Для багатьох поколінь японців Тоторо став не меншим улюбленцем, ніж, скажімо, Вінні-Пух для британців. Він настільки сподобався глядачам і самому Міядзакі, що з’являвся й в інших роботах режисера, наприклад, у фільмі «Служба доставки Кікі, юної відьми».
За іронією долі, японський кінопрокат не був вдалим, і фільм окупився лише через два роки, коли полиці магазинів заполонили плюшеві ляльки Тоторо.
Поступово народна любов до фільму перевершила всі найоптимістичніші сподівання.
Образи Тоторо, кота-автобуса, чорних чорнявок стали шалено популярними серед глядачів будь-якого віку, а сам Тоторо згодом потрапив на логотип студії Ghibli. До речі,саме він першим познайомив радянських дітлахів і підлітків зі світом японського аніме — у радянський прокат стрічка вийшла ще у 1989 році.
Процес виготовлення фільму сам по собі був ризикованим: мало хто вірив у комерційний успіх стрічки про пригоди двох дівчат та монстра посеред сільських пейзажів. Від самого початку його показували у парі з іншим шедевром – «Могилою світлячків», а сам комплект із двох фільмів продавали в японські школи для уроків історії й естетичного виховання.
Стрічка «Мій сусід Тоторо» є певною мірою автобіографічною, у ній Міядзакі використав декілька особистих мотивів — у дитинстві його матір хворіла на спинний туберкульоз й лікувалася протягом 9 років. Також він підняв дуже важливу для себе тему — проблему урбанізації, яка швидкими темпами нищила його улюблені японські сільські ландшафти — поля й ліси. Через це він навіть пожертвував три мільйони доларів та права на зображення Тоторо організації захисту природи його рідного міста Токородзава.

Рік: 2020

Виробник: Японія

Жанр: пригоди, фентезі

Режисер: Хаяо Міядзакі

Тривалість: 86 хвилин

Мова: Українська

Придбати та забронювати квитки можливо на сайті.